Yüksek akaryakit fiyatlarina mahkûm olmayın


Hiç kimse yüksek akaryakit fiyatlarina mahkûm olmak istemez

Yakıt tasurrufunda 1 numara
Doğru lastik her şeyi değiştirir
Yüksek akaryakıt fiyatlarına karşı "GREEN X" Teknolojisi
MICHELIN lastik yanakları üzerindeki GREEN X işareti piyasadaki en iyi enerji verim seviyelerinden birisini garanti etmektedir.  MICHELIN’in düşük yuvarlanma direncine sahip lastikleri tahmini olaak 9,5 milyar litre akaryakıt tasarrufu yapılmasına ilaveten taşıt CO2 salınımlarında 23 milyon tonluk şaşırtıcı bir azalma sağlanmasına yardımcı olmuştur.
Avrupadaki bütün otomobillere MICHELIN Yeşil Lastikleri takılmış olsaydı, her yıl yaklaşık olarak üç milyar litre yakıt tasarrufu yapabilirdik (100, 000 yakıt tankerine eşit).  GREEN X Teknolojisiyle MICHELIN hareketliliğin geleceğine yönelik olarak çalışmaktadır.
Deponuzu daha az sıklıkla doldurmak istiyorsanız bunu okuyun
Lastiklerin yakıt tüketimini %20’ye kadar azaltabiliyor olduğubilgisi birçok kişi için şaşırtıcıdır. Bu da beş depodan birisinin lastikler tarafından kullanıldığı anlamına gelmektedir. Ne demek istediğimizi size göstermek için, birkaç kilometre gittikten sonra lastiklere dokununuz. Sıcaktırlar.  Bunun temel nedeni de hareket etmeye devam etmek için bir aracın üstesinden gelmesi gereken beş güçten birisi olan yuvarlanma direncidir. Buna ilaveten, viraj alırken lastiklerdeki bükülme ve tekerleklerin dönmesinin neden olduğu yassılaşma etkisi de devreye girer.
Daha az ısı eşittir daha az yakıt
Sadece daha güvenli ve daha uzun süre dayanan lastikler değil aynı zamanda bu faydalardan herhangi bir şekilde ödün vermeksizin yakıt tüketiminizi de azaltan lastiklere sahip olmanız gerektiğini düşündüğünden, MICHELIN bir silikon dioksit yapısı ilave etti. Michelin Energy lastikleri 1992 yılında silikanın ilk kullanıldığı lastiklerdir. Sonuç heyecan vericiydi: yakıt tüketimi kayda değer bir şekilde düşmüştü. Çünkü lastikler bükülmek için daha az malzeme ile daha hafiftirler, daha az ısı üretmektedirler. Daha az ısı eşittir daha az yakıt. Yakıt tasarrufları yakıt fiyatı ve lastik ebadına bağlıdır ancak MICHELIN ENERGY™ Saver lastikler ömürleri boyunca 80 litreye kadar yakıt tasarrufu sağlamaktadır.
45,000 km'ye kadar kullanım ömrü(2)
MICHELIN’in günümüzde Avrupa'da satılan dört binek otomobil lastiğinden üçü MICHELIN Yeşil lastiktir. Düşük yuvarlanma direncine sahip olan bu lastikler olağanüstü aşınma performans ve yol tutuş seviyeleri sunmaktadır. Yanak üzerinde Green X işaretine dikkat ediniz. Taşıtta düşük yakıt tüketimi ve daha az CO2 salınımını simgeleyen GREEN X işareti piyasadaki en iyiler arasında yer alan enerji veriminin kanıtıdır. MICHELIN’in düşük tüketimli yeşil lastikleriyle 45,000 km. kullanımdan sonra yeni bir lastik almaya yetecek para tasarrufu yaparsınız(2).