MICHELIN uzun ömürlü lastik...
Doğru lastik herşeyi değiştirir

Daha büyük bir dünyaya ihtiyacımız var
Çok fazla kilometre mi yapıyorsunuz? Dünyanın çevresini dolaşmaya yetecek kadar mı? Uzun mesafeler mi kat etmeniz gerekiyor? Bütün lastiklerin ömrü aynı değildir. Bazıları diğerlerinden çok daha hızlı bir şekilde aşınmaktadır. Aşınmaya karşı direnç doğrudan kauçuğun bileşenine bağlıdır. 1992 yılında, MICHELIN karbon karasına ilaveten silika gibi güçlendirici etken maddeleri uygulayan ilk şirketlerden birisiydi. Bu etken maddeler olmaksızın, lastik sadece birkaç yüz metre dayanabilirdi. Günümüzde, bir MICHELIN lastiği çok uzun kilometreler dayanabilmektedir(2). Bu ise dünyanın etrafında bir turdan daha fazlasıdır. MICHELIN’de, 4000 araştırmacımızı daima sizlerin MICHELIN’den beklediği performansı size sunmak için yeni yollar bulmaya cesaretlendirmekteyiz.


%20 daha fazla kilometre ömrü kazanın
Bağımsız kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen testlere göre, bir MICHELIN lastiği başlıca rakipleriyle karşılaştırıldığında ortalama olarak % 20 daha fazla kilometre kat etmenize olanak sağlamaktadır.

MICHELIN Lastikleri daha uzun süre dayanmaktadır
MICHELIN’I seçerek, sadece lastiklerinizle daha uzun mesafeler boyunca sürmeyecek aynı zamanda toplum için de bir şeyler yapıyor olacaksınız. MICHELIN lastiğiniz daha yavaş bir şekilde aşınacaktır ve daha az sıklıkla değiştirilmesi gerekecektir. Bu da daha az ham maddenin tüketilmesi ve daha az geri dönüşüm yapılması anlamına gelmektedir.


Bir lastiğin ömrü
Asla unutmayınız, bir lastiğin ömrünü etkileyen birçok şey vardır. Bu nedenle, lastiğinizin ömrünün tam olarak tahmin edilmesi çok zor olabilir. Bu etkenler aşağıdakileri içermektedir:

Lastiğinizi kullanma şekliniz: yük, hız, basınç ve sürüş biçimi.
Lastiğin ve bileşenlerinin türü.
Depolama koşulları.

Sonuç olarak:
Artan titreşim, gürültü veya taşıtın bir yönden diğer yöne “çekmesi” gibi anormallikler için kontrol amacıyla lastiğin uzmanlar tarafından düzenli olarak kontrol edilmesi,
5 yıl veya daha sonrasında servise yılda en az bir kere kontrol ettirilmesi,
Yasal aşınma limitlerine ulaşsınlar veya ulaşmasınlar 10 yıl sonra değiştirilmeleri tavsiye edilmektedir.
Bir MICHELIN Energy Saver lastiği seçmenin avantajları:
(1) Michelin’in başlıca rakipleriyle karşılaştırılmıştır. Tüketiciler tarafından beyan edilmiştir: Altı ana Avrupa pazarında gerçekleştirilen TNS Sofres 2008 anketi.
2008 yılında CERM ve TÜV SÜD Otomobil tarafından ve 2009 yılında DEKRA Test Merkezi tarafından her bir sektörde en çok satan ürün yelpazeleri üzerinde gerçekleştirilen bağımsız testlerle onaylanmıştır.
(2) MICHELIN lastiklerinin ortalama ömrü (iç kaynak).


Mersin / Erdemli'de
Michelin Lastik'lerin Geniş Ürün Yelpazesini


DURSUNLAR OTOMOTİV
Uzman Firma , Uygun Fiyat
Avantajıyla Alın!

DURSUNLAR OTOMOTİV
Since 1975

Tel: + 90 (324) 515 4645  Gsm:+ 90 (537) 457 9938
Erdemli / Mersin / TÜRKİYE