PIRELLI F1 Lastik ÇeşitleriFIA (Uluslararası Otomobil Federasyonu) tarafından belirlenen düzenlemelere uygun olarak Pirelli iki farklı türde kullanım için tasarlanmış iki farklı tür lastik sağlayacak.
İlk tür lastik kuru zeminler için tasarlandı ve ikincisi ise ıslak zeminler için.


SLICK LASTİKLER
Kuru zemin lasitkleri aynı zamanda motorsporları dünyasında slick lastikler olarak bilinirler, bu lastiklerin özelliği sırt kısmında kanal veya bloklara yer verilmemesidir. Farklı hamur karışımlarından oluşan 4 çeşit slick lastiğimiz vardır: Süper Yumuşak (Red), Yumuşak (Yellow), Orta (White) ve Sert (Orange) - 2013. Farklı hamur çeşitlerinden oluşmalarının sebebi değişik karaktere sahip pist koşullarına uygun olmalarıdır. Lastikler pistlerin asfalt yapısına göre, viraj sayısına ve sıklığına göre ve uzun düzlüklerde çıkılan en yüksek hızlara göre geliştirilmişlerdir. Bu şekilde Formula 1® takımları yarışlara heyecan katacak farklı stratejiler uygulayabilmektedirler. Pirelli her yarış için – FIA ile yapılan anlaşmaya dayanarak – pistin karakterini ve asfaltın sahip olacağı dereceyi göz önünde bulundurarak takımlara 2 set (2 farklı hamur) slick lastiklerden temin etmektedir.

ISLAK ZEMİN LASTİKLERİ
Islak zemin lastikleri, sırtlarında bulunan kanallardan ayırt edilebilirler. Bu lastikler ikiye ayrılırlar: Tam ıslak zemin ve geçiş lastikleri. Tam ıslak zemin lastikleri sırtta açılmış olan derin kanallardan ayırt edilebilirler ,bu şekilde asfaltta bulunan suyu rahatça kanallardan tahliye edebilirler. Geçiş lastikleri ise nemli veya hafif ıslanmış asfaltta kullanım için geliştirilmişlerdir ve daha az derin bir kanal yapısına sahiplerdir, bu şekilde değişken hava koşullarınada da kullanılabilirler.


Mersin / Erdemli'de
Pirelli Lastiklerinin Geniş Ürün Yelpazesini

DURSUNLAR OTOMOTİV
Uzman Firma , Uygun Fiyat
Avantajıyla Alın!

DURSUNLAR OTOMOTİV
Since 1975

Tel: + 90 (324) 515 4645  Gsm:+ 90 (537) 457 9938
Erdemli / Mersin / TÜRKİYE